Jak wybrać wódkę na wesele w 2021?

Wesele od strony organizacyjnej to jedno z najbardziej wymagających przyjęć. Przygotowując najważniejszy dzień dla młodej pary, trzeba zwrócić uwagę na każdy, nawet najmniejszy szczegół. Niewątpliwie niezwykle istotnym elementem każdego stołu weselnego są właśnie alkohole. Trunkiem najczęściej pojawiającym się na przyjęciach weselnych zdecydowanie jest wódka. Nie bez powodu to właśnie ten napój wysokoprocentowy kojarzy się z dobrą zabawą do białego rana.

Organizując jednak imprezę, w której uczestniczyć będzie od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu osób, trzeba dobrze przemyśleć, ile wódki będzie potrzebne. Ponadto standardowe wyliczenia nie powinny być przygotowane tylko na podstawie liczby gości. Trzeba przecież pamiętać, że tradycyjnie przyjęło się, że to właśnie wódka jest najczęstszym prezentem od młodej pary dla gości, nie wspominając już o takich tradycjach, jak "brama", gdzie młodzi przekazują sąsiadom, w ramach wykupienia drogi przejazdowej, właśnie wódkę. Już na tym etapie można sobie zdać sprawę, że może być tego dużo.

Najważniejsze, by zdecydować się na jak najlepszą weselną wódkę, która jednocześnie będzie odpowiednio tania. Warto mieć na uwadze to, że prawdopodobnie nie będzie to jedyny alkohol, który trzeba kupić. Ważne więc, by z rozmysłem podjeść do tej kwestii.

Tania dobra wódka na wesele – propozycje
Zobacz produkty

Biały Bocian – wódka na wesele

Biały Bocian to jedna z najczęściej wybieranych, tanich wódek weselnych, której producentem jest Polmos Bielsko. Jednocześnie to alkohol, który należy do klasy premium. Proces przygotowania zyskuje również na znaczeniu, w tym przypadku alkohol powstaje ze zbóż zbieranych w Wielkopolsce, a całość tworzona i filtrowana jest przez dyski węglowe. W skład wódki wchodzą między innymi ziarna kukurydzy, które odpowiedzialne są za charakterystyczną, słodką nutę. Wódka ta idealnie sprawdzi się dla wszystkich tych, którzy cenią sobie delikatny smak. Ten alkohol zdecydowanie nie kojarzy się z ciężkim, spirytusowym posmakiem – szczególnie kiedy jest odpowiednio zmrożony. Biały Bocian posiada certyfikat Gluten Free, zatem to dodatkowy atut, którym można zadowolić gości. Zawartość alkoholu w butelce to aż 40%. Elementem niewątpliwie pozytywnie wpływającym na wybór Białego Bociana jest wyróżniająca się, elegancka butelka. Zaprojektowana została w taki sposób, by stanowić idealne dopełnienie każdego stołu. Charakterystyczna długa i wąska szyjka to element, który wyróżnia tę markę i dodaje trunkowi elegancji - właśnie na miarę klasy premium. Poza niekwestionowanymi walorami estetycznymi, jest to także duże ułatwienie dla osób, które będą nalewać wódkę do kieliszków. Tak wyprofilowana butelka zdecydowanie sprzyja nierozlewaniu zawartości, nawet kiedy wesele trwa już bardzo długo...

Wódka Biały Bocian to idealna propozycja dla tych, którzy cenią sobie delikatny smak, piękny wygląd i ergonomiczny kształt butelki. To wszystko w połączeniu z niską ceną i zróżnicowanym wyborem pojemności sprawia, że nie sposób nie zachwycić się Bocianem.

Stock – wódka na wesele

Stock Prestige to jedna z najbardziej rozpoznawanych polskich marek wódki. To kolejna propozycja, wchodząca w skład wyjątkowej klasy premium. Ten 40% alkohol przygotowywany jest z myślą o wszystkich klientach, którzy wiedzą, czego oczekują od dobrego alkoholu. Z tego powodu Stock przygotowywany jest według najwyższych standardów jakości, a także przechodzi sześciostopniową destylację. Tak pieczołowity proces jest gwarantem wyjątkowej łagodność, jaką charakteryzuje się ta wódka weselna. Producent już od ponad 130 lat dokłada wszelkich starań, by wszystkie składniki, które używane są do produkcji, poddawane były szczegółowej i wieloetapowej selekcji, a także stałej kontroli. Stock Prestige to niezwykle dokładnie wypracowana receptura, będąca połączeniem wieloletniej tradycji i postępów w dziedzinie produkcji wódki. To wszystko, by sprostać oczekiwaniom każdego smakosza. Wódka Stock Prestige poddawana jest także filtracji schłodzonej, dzięki czemu usunięte zostają cząstki, powodujące ewentualne zmętnienie płynu. Stock to producent, który przez lata zdobył wiele międzynarodowych nagród. Ostatnie dwa złote medale przyznane były w 2020 roku przez Instytut Jakości Monde Selection oraz International Spirits Challenge. To tylko zaświadcza o jakości przygotowywanych alkoholi, a także wskazuje na to, że marka cieszy się ogromnym zaufaniem wśród konsumentów.

Wyjątkowa jakoś, wyborny smak i butelka na miarę prestiżu, przy jednocześnie stosunkowo niskiej cenie – to idealne połączenie tego, co niezbędne na weselnym stole.

Adam Mickiewicz – wódka na wesele

Trzecią propozycją tanich wódek z klasy premium jest Adam Mickiewicz. To 40% alkohol, który powstał na bazie najwyższej jakości spirytusu, a także krystalicznie czystej wody. To wódka, która kilkukrotnie przechodzi proces destylowania. Dzięki najwyższej jakości surowcom bez GMO, pochodzących z certyfikowanych gospodarstw i wyselekcjonowanym z największą precyzją, a także wielostopniowej filtracji węglem, wódka wyróżnia się delikatnością smaku, pozostawiając eksplozję doznań. Sprawdzi się dla osób, które znacznie bardziej cenią sobie lżejsze trunki. Adam Mickiewicz to wódka, która odznacza się wyjątkową łagodnością spożycia. Na zawartość wódki składa się alkohol etylowy pochodzenia kukurydzianego. Zboże wykorzystywane w produkcji jest pozbawione glutenu. Alkohol ten to jeden z najczęstszych wyborów wśród wódek na przyjęcia, szczególnie wesela. Zapewne nie bez powodu pozostaje fakt, iż inspiracji do nazwy tego alkoholu dostarczył sam Wieszcz Narodu Polskiego, Adam Mickiewicz. Romantyczne inspiracje pozostają w sercu Polaków i zapisują się w tradycji kraju, również tej wysokoprocentowej. Na uwagę zasługuje także butelka. Przygotowana z matowego szkła, przyozdobiona czarnymi elementami wyróżnia się wyjątkową klasą. Na butelce znajduje się również niewielki biogram Mickiewicza. Jest więc to idealne połączenie alkoholu i tradycji, sprawdzi się na weselnym stole i będzie jego wyjątkową ozdobą. Ponadto może także zainteresować zagranicznych gości i być przyczynkiem do bardzo ciekawych rozmów. Producentem Adama Mickiewicza jest BZK Alco, który zanany jest na rynku z produkcji wysokiej jakości trunków.

Żubrówka Biała – wódka na wesele

Żubrówka Biała to 40% wódka, której tradycje sięgają odległych i niedostępnych źródeł Puszczy Białowieskiej – obszaru, który do dziś kojarzy się z brakiem wolnego dostępu dla ludzi, a przez to charakteryzujący się wyjątkową dziewiczością i czystością natury. Do produkcji tego alkoholu posłużyła najczystsza woda źródlana, zaczerpnięta właśnie z obszarów Puszczy Białowieskiej. Ponadto alkohol produkowany jest na bazie spirytusu pszenicznego. To wyjątkowe połączenie nadaje krystalicznie czysty i niewiarygodnie łagodny posmak wódki. Żubrówka Biała to wybór, który bardzo często pojawia się na różnego rodzaju imprezach, będąc niekwestionowaną gwarancją najwyższej jakości i świetnego smaku. Żubrówka to jedna z najczęściej rozpoznawanych polskich wódek na świecie. Poza niekwestionowanym smakiem, wpływ na to ma także charakterystyczny żubr, widniejący na butelce, czyli duma polskiej przyrody. Żubrówka to czysta wódka, która wyróżnia się niezwykłą łagodnością. Charakterystyczna butelka, rozpoznawana już z daleka, tylko podkreśla wyjątkową "moc z natury", jaką charakteryzuje się ten alkohol. Ogrom pozytywnych opinii, jakie można bez trudu odszukać, tylko zaświadczają o tym, jak wielu konsumentów zaufało producentowi i od wielu lat korzysta z tej propozycji podczas wszystkich ważnych wydarzeń w życiu. Tym bardziej jest popularny trunek, gdyż poza gwarancją smaku, cieszy również niską ceną. Bez wątpienia zatem Żubrówka Biała będzie idealnym wyborem na przyjęcie weselne i sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającym gościom.

Wódka na wesele - gdzie kupić?

Podczas gdy udało się już dokonać świadomego rozeznania wśród dobrych i tanich wódek na wesele, pozostaje kwestia tego, gdzie najlepiej dokonać zakupu. Nie da się ukryć, że przy tak dużym zamówieniu każda, nawet najmniejsza różnica w cenie znacząco wpływa na koszty końcowe.

Pierwszym naturalnym wyborem jest hurtownia. To miejsce, gdzie można odszukać alkohole naprawdę w konkurencyjnych cenach, a być może uda się nawet wynegocjować stosowny rabat na całe zamówienie. To wszystko zależy od ilości kupowanych butelek, niemniej jednak tanie hurtownie alkoholi powinny być pierwszym wyborem. Można także zorientować się, jak wygląda cenowo sprzedaż w dużych dyskontach, które oferują sprzedaż promocyjną. Podobnie w przypadku sklepów zaopatrujących przedsiębiorców. Dobrym rozwiązaniem jest także przeanalizowanie sklepów internetowych, w końcu częste promocje w sieci to już standard.

Podczas szukania miejsca zakupu taniej wódki na wesele warto zrobić dokładny przegląd wszelkich możliwości i porównać dostępne warianty cenowe. Takie dokładne rozeznanie pozwoli dokonać świadomego wyboru i zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Wódka na wesele